Wybieramy mydło do golenia

Specjaliści od informacji

Wybieramy mydło do golenia

9 czerwca 2019 Uroda i zdrowie 0

Golenie nie należy do najprzyjemniejszych czynności w życiu mężczyzny. Podrażnienia skóry i bolesne zacięcia czasem powodują, że decydujemy się na posiadanie brody. Jednak nie jest to jedyne słuszne rozwiązanie. Wybór odpowiednich kosmetyków do golenia sprawi, że czynność ta stanie się zdecydowanie bardziej przyjemna.

Jakie mydło do golenia wybrać?

mydła do goleniaW trakcie usuwania zbędnego owłosienia z twarzy bardzo ważną rolę odgrywa piana. Powinna być gęsta i stabilna, by ułatwiać ostrzom tnącym poślizg na skórze i zmniejszać tarcie, a tym samym niwelować ryzyko powstawania podrażnień. Możemy zdecydować się na kosmetyk, który już po wydobyciu z pojemnika staje się pianą dzięki dozownikowi, jednak obecnie zdecydowanie większą popularnością cieszą się mydła do golenia. W przypadku stosowania tego typu kosmetyku trzeba się odpowiednio przygotować do aplikacji. Rozprowadzając preparat dłonią nie uzyskamy satysfakcjonujących rezultatów. Do uzyskania odpowiedniej konsystencji piany potrzebny będzie specjalny pędzel. Wzbogacenie mydeł w różnego rodzaju olejki i substancje nawilżające pomaga w odpowiedniej pielęgnacji skóry, nie narażając jej na nadmierne wysuszenie. Do wyboru mamy wiele zapachów, form opakowań, składów, a także szeroki zakres cen, dlatego konkretnych wyborów należy dokonywać zgodnie z osobistymi preferencjami. Przed goleniem warto także odpowiednio przygotować skórę za pomocą peelingu, który wygładzi powierzchnię skóry i pozwoli cieszyć się efektami golenia na zdecydowanie dłużej.

Tradycyjne golenie na mokro ma się doskonale i towarzyszy wielu mężczyznom każdego ranka. Aby cieszyć się całym dobrodziejstwem, które niesie za sobą golenie za pomocą mydła, warto przemyśleć kilka kwestii przed dokonaniem zakupu konkretnego preparatu.