Wykorzystanie plafonów w domu

Specjaliści od informacji

Wykorzystanie plafonów w domu

20 czerwca 2019 Dom i ogród 0

W kategorii produktów oświetleniowych, które popularnie wykorzystywane są w przestrzeni domowej, coraz częściej charakteryzują się raczej minimalistycznym stylem wykonania. Jednym z nowoczesnych produktów w tym zakresie jest plafon, który może być realizowany w różnych rozmiarach, a co za tym idzie, może znajdować zastosowanie w różnych przestrzeniach.

Energooszczędne plafony domowe

energooszczędne plafony nowoczesnePlafony, które znajdziemy na rynku najczęściej swoje zastosowanie znajdują w naszych łazienkach lub w przedpokoju. Są to szczególne lampy, które cechują się niewielkimi rozmiarami i płaskim kształtem. Ze względu na swój kształt, plafony mogą być, w pełni efektywnie, stosowane w niewielkiej przestrzeni. W przypadku plafonów, najczęściej wykorzystuje się żarówki energooszczędne, które montowane są na podstawie plafonu, a następnie przykrywane płaskim kloszem. Energooszczędne plafony nowoczesne, chociaż kształtem zdecydowana ich większość jest do siebie podobna, różnią się między sobą wykończeniem. Klosz, który wykonywany jest ze szkła lub tworzywa, które dość dobrze przypomina szkło, może być zdobiony poprzez wykonywanie na jego powierzchni różnych grawerowań. Klosz może być całkowicie przezroczysty lub cechować się matowym wykończeniem. Dzięki temu mamy możliwość dopasowania takiego plafonu, który najlepiej sprawdzi się w określonej przestrzeni, uwzględniając jednocześnie intensywność światła, którą w nim potrzebujemy.

Plafony produkowane są przez różne firmy. Z tego też powodu charakteryzują się różnymi cenami. Są one najczęściej zależne od tego, z czego wykonany został dany plafon, np. czy zostało w nim wykorzystane grube szkło, czy też tworzywo zastępcze, które cechuje się niższym kosztem wytworzenia. Dzięki temu mamy możliwość zakupu produktu stosownego do naszych potrzeb i możliwości.