Zalety akrylowania podłogi

Specjaliści od informacji

Zalety akrylowania podłogi

7 czerwca 2020 Usługi 0

Akrylowanie podłogi jest procesem mającym na celu przywrócenie jej pierwotnego wyglądu oraz przedłużenie żywotności. Zabieg ten zarezerwowany jest głównie dla sztucznych powierzchni oraz kamiennych posadzek. Do jego przeprowadzenia używane są środki chemiczne oraz specjalistyczne urządzenia i maszyny.

Na czym polega proces akrylowania podłogi?

akrylowanie podłogiJako, że akrylowanie podłogi przebiega z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, powierzane jest ono w ręce profesjonalnych firm. Do przeprowadzenia procesu używane są polimery, które przybierają postać emulsji nabłyszczającej. Substancja ta posiada w sobie wosk oraz mydło. Jak łatwo się domyślić z wykorzystaniem tych substancji możemy liczyć na gładką oraz lustrzaną powierzchnię. Ponadto warstwa nałożona na podłogę skutecznie zabezpiecza ją przed zabrudzeniami, a także zmniejsza wrażliwość na zniszczenia, tym samym przedłużając jej żywotność. Polimery stosowane do akrylowania wykazują doskonałe właściwości antypoślizgowe oraz antystatyczne co zapewnia domownikom bezpieczeństwo. Jako, że powstała podczas przeprowadzonego procesu powierzchnia wykazuje odporność na cząsteczki brudu, dzięki czemu nie mogą one wniknąć w wykładzinę, sprawia to, że staje się ona higieniczna. Samo akrylowanie podłogi jest procesem stosunkowo prostym, o ile zostanie powierzone w ręce fachowców. Prawidłowa konserwacja wymaga bowiem ogromnego doświadczenia oraz precyzyjnego opanowania technologii, co zapewnić mogą jedynie firmy znajdujące się na rynku od wielu lat. Sam koszt wykonania usługi zależy przede wszystkim od wykładziny, jej stanu technicznego oraz doboru środków chemicznych.

Po przeprowadzeniu akrylowania podłogi równie ważne jest jej regularne czyszczenie. Pamiętajmy, aby w tym celu używać pranych oraz czystych mopów. Unikajmy także stosowania tego samego mopa we wszystkich pomieszczeniach. W przypadku ubikacji warto stosować osobny mop do mycia posadzki.