Zastosowanie japońskiej herbaty matcha

Specjaliści od informacji

Zastosowanie japońskiej herbaty matcha

27 czerwca 2020 Uroda i zdrowie 0

Coraz większej części z nas znana jest zielona herbata pochodząca z Japonii. Wyróżnia się ona kolorem oraz swoją sproszkowaną postacią. Możemy z niej przygotowywać pyszny napar – herbatę a nawet tzw. matcha latte. Ze względu na swoje cenne właściwości zdrowotne, smak, aromat jak i właściwości pielęgnacyjne coraz chętniej wykorzystywana jest również na inne sposoby. 

Wykorzystanie japońskiej herbaty matcha

japońska zielona herbataParzenie herbaty matcha jest podstawową rzeczą jaką możemy wykonać ze sproszkowaną jej postacią. Dzięki jej zielonej, intensywnej barwie coraz częściej wykorzystywana jest ona w cukiernictwie. Coraz częściej możemy spotkać również lody o smaku matcha. Możemy także wykorzystać ją w domowej kuchni, tworząc z jej udziałem ciasta, ciasteczka, desery, owsianki i koktajle. Taka japońska zielona herbata doda nie tylko naszym potrawom ciekawego smaku i aromatu, ale i będzie ona spełniała funkcję naturalnego barwnika. Takie wypieki i dania będą bardzo oryginalne i z pewnością zachwycą naszą rodzinę i naszych gości. Oprócz jej zastosowania w kuchni możemy również przygotowywać z matchy własnej produkcji kosmetyki. Świetnie sprawdzi się np. maseczka do twarzy z jej udziałem. Dzięki zawartości chlorofilu będzie ona miała właściwości pielęgnujące skórę, wygładzają ją, dodające blasku jak i relaksujące. Taką sproszkowaną postać z powodzeniem możemy dodawać również do kąpieli. Taka kąpiel nas zrelaksuje i doda nam energii.

Wykorzystanie japońskiej zielonej herbaty jest bardzo duże. Możemy z powodzeniem wykorzystywać ją w kuchni tworząc ciasta, desery, owsianki, lody czy koktajle. Sprawdzi się również jako dodatek do naturalnych, samodzielnie wykonanych kosmetyków np. maseczek do twarzy. Możemy dodawać ją również do relaksujących kąpieli.