Zestaw kąpielowy dla niemowlaka

Specjaliści od informacji

Zestaw kąpielowy dla niemowlaka

14 marca 2019 Handel i zakupy 0

Pierwsza kąpiel jest zawsze stresującym przeżyciem dla obojga rodziców, dlatego producenci wyszli na przeciw oczekiwaniom świeżo upieczonych rodziców. W sklepach możemy kupić mnóstwo produktów ułatwiających pielęgnacje maluszka.

Co zawiera zestaw do kąpieli niemowlaka?

zestawy kąpielowe dla niemowlątKiedy pojawia się w domu dziecko, to konieczne jest przygotowanie paru niezbędnych rzeczy dla niego. Jest to przede wszystkim łóżeczko z wyposażeniem, wielofunkcyjny wózek, bawełniane ubranka, czy zestaw smoczków i butelek. Potrzebne są też artykuły do kąpieli, których będziemy używać każdego dnia. Najlepsze są zestawy kąpielowe dla niemowląt, w których znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze produkty. Oczywiście najważniejszym jest wanienka, w której będziemy kąpać maluszka. Najczęściej jest ona wykonana z plastiku i posiada gumowe dno, aby zabezpieczyć dziecko przed poślizgnięciem się. Niezbędne są produkty kosmetyczne, którymi myjemy i pielęgnujemy skórę niemowlaka. Może to być delikatny żel do mycia ciała i włosów, oliwka i specjalne kremy nawilżające i zabezpieczające delikatną skórę maluszka. Zaraz po wyjściu z wanny musimy dziecko zawinąć w ciepły ręcznik, który także znajduje się zestawie. Ma on wymiary dziecięcego, ręcznika kąpielowego i jest wykonany z miękkiej bawełny, lub materiału frote. W niektórych zestawach znajdziemy też delikatne myjki do ciała, nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, lub obcinaczki do paznokci. Zestawy dla niemowlaków są ładnie zapakowane i świetnie się nadają na prezent dla młodych rodziców.

Kąpiel dziecka z wykorzystaniem zestawu, jest dużo prostsza niż bez niego, bo mamy pod ręką wszystkie niezbędne produkty. Istnieje kilka rozmiarów wanienek kąpielowych, ale najlepiej jest wybierać ten uniwersalny, bo będzie nam i maluszkowi służyć najdłużej.